Oferta

Chirurgia stomatologiczna

Obecnie chirurgia stomatologiczna to nie tylko ekstrakcje (usunięcie) zębów zatrzymanych, jak i tych których leczenie zachowawcze, endodontyczne jest już niemożliwe. To przede wszystkim rozwijająca się dziedzina stomatologii, która przygotowuje pacjenta do rekonstrukcji braków zębowych i pozwala poprawić estetykę uśmiechu.

Postęp technologiczny ostatnich lat sprawił, iż możliwe jest  przeprowadzanie zabiegów niedostępnych jeszcze kilka lat temu, takich jak: rekonstrukcje kostne czy wprowadzenie implantów zębowych.

chirurgia stomatologiczna Kraków

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, takie jak np. korekta linii dziąseł czy pokrycie recesji dziąsłowych, mogą w szybki i skuteczny sposób znacznie poprawić estetykę uśmiechu a tym samym poprawić jakość życia, wzmocnić samoocenę i zniwelować kompleksy.

W ofercie Centrum Stomatologii CDC nasi pacjenci znajdą:

1. usuwanie zębów mlecznych, stałych, zatrzymanych, w tym  usuwanie ósemek, zabiegi resekcji wierzchołków korzeni zębów, jako zabiegi                    wspomagające     leczenie kanałowe – tzw. chirurgia endodontyczna,

2. zabiegi na tkankach miękkich m.in. plastyka dziąseł (gingivectomia), pokrywanie recesji dziąsłowych, plastyka strefy dziąsła przyczepionego – tzw.    chirurgia periodontologiczna,

3.  zabiegi z zakresu implantologii tj. wszczepianie implantów zębowych,

4. zabiegi wspomagające, takie jak regeneracje/augmentacje tkanek kostnych, przeszczepy bloków kostnych, podnoszenie zatok szczękowych (tzw. sinuslift).

Każdy zabieg chirurgiczny odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dla pacjentów obawiających się jego przebiegu Centrum Stomatologii CDC przygotowało ofertę sedoanalgezji – czyli anestezjologicznego przygotowania przedzabiegowego, które to zapewnia pełen komfort podczas leczenia.

Zabiegi wykonywane są przez lekarzy z ogromnym doświadczeniem przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego i zabiegowego. Przez cały okres przed, w trakcie i po zabiegu otoczymy Cię niezbędną opieką. Więcej informacji na temat cen poszczególnych zabiegów znajduje się w cenniku  >>

hero