Oferta

Implantologia

Implanty stomatologiczne przywracają jakość i komfort życia, wygodę oraz estetykę. Mają pozytywny wpływ na Twoją pewność siebie.

Implanty zębowe to obecnie jedna z najbardziej nowoczesnych metod leczenia oferowanego przez stomatologię. To najlepszy istniejący sposób na zapewnienie sobie idealnego uśmiechu na lata.

Nawet najlepszej jakości proteza zawsze będzie ciałem obcym sprawiającym dyskomfort. Implant zębów wręcz przeciwnie – integruje się z tkanką kostną i funkcjonuje jak naturalny korzeń zęba. Funkcjonalność i estetyka idą w parze – korona protetyczna wykonana na nim wygląda dokładnie tak samo, jak ząb naturalny. Utrata nawet jednego zęba i nieuzupełnienie jego braku na przestrzeni czasu ma swoje długoterminowe konsekwencje, stąd ważne jest, aby jak najszybciej uzupełnić powstałe braki zębowe.

Utrata nawet jednego zęba i nieuzupełnienie jego braku na przestrzeni czasu ma swoje długoterminowe konsekwencje (redukcja objętości i wysokości tkanki kostnej), stąd ważne jest, aby jak najszybciej uzupełnić powstałe braki zębowe.

Implanty zębowe możemy zastosować w przypadkach, gdy brak jest pojedynczego zęba oraz w sytuacjach gdy utraciliśmy grupę zębów i planowane jest wykonanie mostu protetycznego na implantach. W przypadkach całkowitego braku uzębienia, gdy chcemy zrekonstruować utracone zęby, stosujemy protezy ruchome lub uzupełnienia stałe. Takie rozwiązania zapewniają lepsze dopasowanie i stabilność, niż tradycyjne protezy i funkcjonują wtedy jak kotwica dla elementów łączących zamocowanych w protezie ruchomej. Gama rozwiązań protetycznych opartych na tego rodzaju wszczepach jest niezwykle szeroka.

Implant zębowy to niewielkich rozmiarów tytanowa śruba której docelowy rozmiar ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Implanty zębów szwajcarskiej firmy Straumann® dostępne w Centrum Stomatologii CDC wykonane są z przełomowego materiału Roxolid®. Jest to stop tytanu i cyrkonu, silniejszy niż czysty tytan, cechujący się doskonałymi właściwościami dla procesu osseintegracji, czyli połączenia z kością.

Implanty zębów Kraków

Umieszczenie implantów stomatologicznych jest procesem wieloetapowym. Rozpoczyna się od szczegółowej diagnostyki i planowania, oceny stanu tkanek miękkich, warunków zgryzowych, wykonania badania tomograficznego, podczas którego oceniane są m.in. wysokość, szerokość, struktura tkanki kostnej, pozycja, stan zębów, w szczególności sąsiednich, itd. Kompleksowy plan takiego leczenia wykonywany jest indywidualnie i z należytą starannością. Po jego omówieniu i zaakceptowaniu, przystępujemy do wykonania zabiegu chirurgicznego, podczas którego implant zęba umieszczany jest tam, gdzie kiedyś znajdował się naturalny korzeń zęba.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. W trosce o komfort naszych pacjentów może zostać wykonany w sedoanalgezji. Po zakończeniu okresu gojenia następuje etap protetyczny, podczas którego implanty zostaną wykorzystane do umieszczenia, przewidzianej w indywidualnym planie leczenia, pracy protetycznej.

Dlaczego warto postawić na implanty Straumann®?

1. Szwajcarska jakość

2. Ponad 14 mln wszczepionych implantów na całym świecie

3. Firma Straumann istnieje na rynku od ponad 60 lat

4. Światowy lider w dziedzinie implantów stomatologicznych

5. Krótszy czas gojenia dzięki wyjątkowym powierzchniom implantów SLA i SLActive

6. Dożywotnia gwarancja firmy Straumann na implanty

Implanty Straumann® na przestrzeni lat zyskały miano produktu o najwyższym stopniu bezpieczeństwa, które zostało potwierdzone licznymi publikacjami oraz wieloletnimi badaniami klinicznymi. Badania te wykazują, że implanty Straumann® mają najwyższy odsetek przetrwania (ok. 99%) spośród wszystkich zarejestrowanych systemów . Stąd system implantologiczny Straumann® w Centrum Stomatologii CDC, bo bezpieczeństwo naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze!

hero