Oferta

Implanty Kraków

Implanty stomatologiczne przywracają jakość i komfort życia, wygodę oraz estetykę. Mają pozytywny wpływ na Twoją pewność siebie.

Implanty zębowe to obecnie jedna z najbardziej nowoczesnych metod leczenia oferowanego przez stomatologię. To najlepszy istniejący sposób na zapewnienie sobie idealnego uśmiechu na lata.

Nawet najlepszej jakości proteza zawsze będzie ciałem obcym sprawiającym dyskomfort. Implant zębów wręcz przeciwnie – integruje się z tkanką kostną i funkcjonuje jak naturalny korzeń zęba. Funkcjonalność i estetyka idą w parze – korona protetyczna wykonana na nim wygląda dokładnie tak samo, jak ząb naturalny. Utrata nawet jednego zęba i nieuzupełnienie jego braku na przestrzeni czasu ma swoje długoterminowe konsekwencje, stąd ważne jest, aby jak najszybciej uzupełnić powstałe braki zębowe.

Implanty zębowe możemy zastosować w przypadkach, gdy brak jest pojedynczego zęba, w sytuacjach gdy utraciliśmy grupę zębów i planujemy wykonanie mostu protetycznego na implantach, a także w przypadku całkowitego bezzębia. Takie rozwiązania zapewniają lepsze dopasowanie i stabilność, niż tradycyjne protezy i funkcjonują wtedy jak kotwica dla elementów łączących zamocowanych w protezie ruchomej. Gama rozwiązań protetycznych opartych na tego rodzaju wszczepach jest niezwykle szeroka.

Implant zębowy to niewielkich rozmiarów tytanowa śruba której docelowy rozmiar ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Implanty zębów szwajcarskiej firmy Straumann® dostępne w Centrum Stomatologii CDC wykonane są z przełomowego materiału Roxolid®. Jest to stop tytanu i cyrkonu, silniejszy niż czysty tytan, cechujący się doskonałymi właściwościami dla procesu osseintegracji, czyli połączenia z kością.

Umieszczenie implantów stomatologicznych jest procesem wieloetapowym. Rozpoczyna się od szczegółowej diagnostyki i planowania, oceny stanu tkanek miękkich, warunków zgryzowych, wykonania badania tomograficznego, podczas którego oceniane są m.in. wysokość, szerokość, struktura tkanki kostnej, pozycja, stan zębów, w szczególności sąsiednich, itd. Kompleksowy plan takiego leczenia wykonywany jest indywidualnie i z należytą starannością. Po jego omówieniu i zaakceptowaniu, przystępujemy do wykonania zabiegu chirurgicznego, podczas którego implant zęba umieszczany jest tam, gdzie kiedyś znajdował się naturalny korzeń zęba.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. W trosce o komfort naszych pacjentów może zostać wykonany w sedoanalgezji. Po zakończeniu okresu gojenia następuje etap protetyczny, podczas którego implanty zostaną wykorzystane do umieszczenia, przewidzianej w indywidualnym planie leczenia, pracy protetycznej.

Dlaczego warto postawić na implanty Straumann®?

1. Szwajcarska jakość

2. Ponad 14 mln wszczepionych implantów na całym świecie

3. Firma Straumann istnieje na rynku od ponad 60 lat

4. Światowy lider w dziedzinie implantów stomatologicznych

5. Krótszy czas gojenia dzięki wyjątkowym powierzchniom implantów SLA i SLActive

6. Dożywotnia gwarancja firmy Straumann na implanty

Implanty Straumann® na przestrzeni lat zyskały miano produktu o najwyższym stopniu bezpieczeństwa, które zostało potwierdzone licznymi publikacjami oraz wieloletnimi badaniami klinicznymi. Badania te wykazują, że implanty Straumann® mają najwyższy odsetek przetrwania (ok. 99%). W Centrum Stomatologii CDC bezpieczeństwo naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze, dlatego wybraliśmy właśnie system implantologiczny Straumann ® !

Ile naprawdę kosztuje implant? Cena implantów Kraków

Rozwiązania implanto-protetyczne to obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie metody leczenia mające zastosowanie w przypadkach, gdy brak jest pojedynczego zęba, aż do sytuacji, gdy mamy do czynienia z całkowitym  bezzębiem.

Ogromna liczba inżynierów, lekarzy dentystów i techników dentystycznych z całego świata pracuje w szwajcarskim ośrodku Straumann nad technologią zawartą w małej tytanowej śrubie, zwanej implantem zębowym.

Na cenę implantu składa się zabieg umieszczenia implantu wraz ze śrubą zamykającą lub gojącą, których to ceny można znaleźć w zakładce implantologia cennika. Po okresie integracji implantu z kością nadchodzi czas wykonania właściwej odbudowy protetycznej za pomocą koron lub mostów na implancie oraz specjalnie do tego przeznaczonych łączników.

Aby zastosować implant należy wykonać kwalifikację lekarską za pomocą tomografii komputerowej. To na tym etapie każdy Pacjent CDC otrzyma wycenę całego zabiegu wszczepienia implantu wraz z ewentualnymi zabiegami dodatkowymi, będącymi konsekwencją zaników kości przy gojeniu rozległych zmian zapalnych lub po długim czasie jaki upłynął od usunięcia odtwarzanego zęba. Takimi zabiegami dodatkowymi są np. regeneracje kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift).

W przypadku leczenia implantologicznego w Centrum Stomatologii CDC wyznajemy zasadę, iż przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zabiegu informujemy naszych Pacjentów o każdym aspekcie związanym z metodologią oraz kosztami od początku do końca. Służy to komfortowi świadomego podejmowania decyzji oraz działaniu w atmosferze całkowitego zaufania.

Implanty zębów Kraków

hero