|IMPLANTOLOGIA

Implanty zębowe to obcenie jedną z najbardziej nowoczesnych metod leczenia tego typu problemu, którą oferuje stomatologia Utrata nawet jednego zęba i nieuzupełnienie jego braku na przestrzeni czasu ma swoje długoterminowe konsekwencje, stąd ważne jest, aby jak najszybciej uzupełnić powstałe braki zębowe.

 

implanty zębowe - opinie

 

Implanty zębowe, a utrata zęba

 

Należy pamiętać, że na skutek utraty zęba, w miejscu tym dochodzi do redukcji objętości wyrostka zębodołowego (kości/tkanki kostnej) z powodu tzw. braku funkcji żucia. Kość zanika zarówno na wysokość jak i na szerokość. W pierwszym roku po ekstrakcji stopień zaniku jest 10 razy większy niż w kolejnych latach. Stąd konieczność odpowiednio szybkiej odbudowy brakującego zęba, właśnie poprzez implanty. Jedną z najbardziej efektywnych, a zarazem najnowocześniejszą metodą leczenia braków zębowych jest zastosowanie leczenia implantoprotetycznego.

 

implaty zębowe

 

Implant zębowy – opinie i przebieg leczenia

 

Implant zębowy to niewielkich rozmiarów tytanowa śruba, której docelowy rozmiar, długość, średnica, użyty system implantologiczny, ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Opinie o implantach są w ostatnim czasie bardzo pozytywne – jest to najlepszy istniejący sposób na zapewnienie sobie idealnego uśmiechu na lata. Do zaplanowania leczenia konieczna jest szczegółowa diagnostyka, której to pacjent jest poddawany podczas wizyty konsultacyjnej. Konieczne jest wykonanie badania tomograficznego, pobranie wycisków pod modele diagnostyczne lub idąc z postępem technologicznym zeskanowanie skanerem wewnątrzustnym łuków zębowych. Ważne jest również poznanie oczekiwań pacjenta co do efektu leczenia. Po zebraniu pełnego wywiadu w kolejnym etapie analizowane są dane zebrane podczas przeprowadzonych badań tj. wysokość, szerokość, struktura tkanki kostnej, pozycja, stan zębów nie tylko sąsiednich, stan tkanek miękkich. Kompleksowy plan leczenia pod implanty zębowe, wykonywany jest indywidualnie i z należytą starannością, uwzględnia oczekiwania jak i możliwości pacjenta. Podczas kolejnej wizyty jest on szczegółowo omawiany.

 

implanty zębowe - cena

 

Implanty zębowe – cena i inne alternatywy

 

Implanty w chwili obecnej mogą być użyte w celu zastąpienia braku pojedynczego zęba, ich grupy lub nawet na nich może opierać się konstrukcja protetyczna odbudowująca całe łuki zębowe u pacjentów z bezzębiem. Gama rozwiązań protetycznych opartych na wszczepach implantologicznych jest niezwykle szeroka. Wiele też zależy od tego jakim budżetem dysponujemy. Cena implantów zębowych jest oczywiście wyższa od wspomnianego łuku, lecz daje także zupełnie inny efekt wizualny, a także jakościowy.

 

Implanty zębów – przeciwwskazania

 

W trosce o bezpieczeństwo i zadowolenie naszych pacjentów procedury Centrum Stomatologii CDC przewidują ocenę szeregu czynników klasyfikujących do zabiegu implantacji i zwrócenie uwagi na ewentualne przeciwwskazania zdrowotne.Wspomnianymi czynnikami są: stan podłoża kostnego, tkanki kostnej, dziąsła czy panujące warunki zgryzowe (okluzja). Celem dokładnego badania jest odpowiedź na oczekiwania pacjenta w zgodzie z zasadami sztuki lekarskiej/implantologicznej.