Oferta

Ortodoncja

Ortodoncja Kraków jest wyjątkową dziedziną stomatologii. Łączy artyzm związany z estetyką oraz precyzyjną mechanikę odpowiadającą za funkcjonalność i trwałość uzyskanego efektu. Ortodonta Kraków to lekarz, który zajmuje się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń poprzez korektę ustawienia zębów przez nakładanie na zęby aparatów stałych lub zdejmowanych.

Leczenie ortodontyczne ma na celu nie tylko poprawę estetyki uśmiechu, ale przede wszystkim ustalenie i doprowadzenie do właściwych kontaktów między górnymi i dolnymi zębami, a co za tym idzie właściwą pozycją szczęki i żuchwy. Wspomniane relacje mianuje się terminem okluzji. Nieprawidłowe pozycje zębów często odpowiadają za nieprawidłową pracę całego układu składającego się z górnych i dolnych zębów, mięśni żucia oraz stawów skroniowo-żuchwowych, mogących objawiać się np. starciem zębów.

Ortodoncja – integralna część filozofii CDC Kraków

Profilaktyka, leczenie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych to dla naszych ortodontów w CDC Kraków priorytet.
Dodatkowo zęby posiadające wady położenia w łuku zębowym są trudniejsze w czyszczeniu, gdyż tworzące się między nimi nisze i niestandardowe przestrzenie sprzyjają kumulowaniu się płytki bakteryjnej, a co za tym idzie dany obszar uzębienia jest bardziej narażony na próchnicę i choroby dziąsła/przyzębia. Z łatwością sformułować można wniosek, iż leczenie za pomocą aparatu ortodontycznego to nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność i łatwość w dbaniu o jamę ustną w przyszłości.

Filozofia holistycznego podejścia do planowania leczenia traktuje ortodoncję, jako integralną część zapewniającą możliwość uzupełnienia leczenia protetycznego i implantologicznego, co stanowi wielkie wyróżnienie naszego Centrum, jako miejsca współdziałania lekarzy wielu specjalności mających na celu osiąganie efektów leczeń zgodnych z oczekiwaniami Pacjentów oraz światowego poziomu.
Korzyści z leczenia ortodontycznego kraków obejmują poprawę stanu zdrowia jamy ustnej, poprawę wyglądu oraz większą szansę na zachowanie zębów przez całe życie.

Rodzaje aparatów na zęby

Ortodonta zaproponuje leczenie aparatami ruchomymi dla młodszych pacjentów oraz aparatami stałymi dla starszych. Leczenie aparatem na zęby w   CDC w Kraków może być kierowane do wszystkich osób niezależnie od wieku poczynając od młodzieży a kończąc na osobach dorosłych.

  • *Aparaty ruchome

są stosowane głównie u dzieci i młodzieży, tzn. w okresie uzębienia mlecznego, mieszanego oraz wczesnego stałego. Skutecznie eliminują nieprawidłowości czynnościowe mięśni otaczających jamę ustną (wynikające ze szkodliwych nawyków np. ssania palca, oddychania przez usta, niedrożności nosa), czy w leczeniu wad budowy szczęk (np. zwężeń szczęk). Aparaty ruchome często nie korygują nieprawidłowej pozycji zębów, lecz potrafią znacząco ułatwić i skrócić późniejsze leczenie aparatem stałym.

  • * Aparaty ortodontyczne stałe

umożliwiają precyzyjne przyłożenie siły i pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu estetycznego i funkcjonalnego. Na powierzchni zębów montowane są za pomocą specjalnych klejów. Nie istnieje możliwość ich samodzielnego wyjmowania, działają przez cały okres leczenia i praktycznie nie zależą od współpracy pacjenta.
Aparaty ortodontyczne stałe składają się z elementów umocowujących: zamków oraz pierścieni. Wyróżnia się zamki metalowe oraz estetyczne. Wśród zamków metalowych są dostępne wersje bezniklowe – dla osób uczulonych na nikiel. Obecnie najbardziej popularne są zamki estetyczne, czyli zamki porcelanowe (w kolorze zbliżonym do koloru zębów) oraz zamki kryształowe – przezroczyste.

  • * Miniimplanty ortodontyczne 

Miniimplanty służą do tzw. czasowego zakotwienia podczas leczenia ortodontycznego. Pozwala to na utrzymanie jednego, czy grupy zębów w ich dotychczasowym położeniu, przemieszczając  jednocześnie inne w odpowiednią stronę. Dotychczas stosowano różne rozwiązania, ale żadne z nich nie dawało zakotwienia stuprocentowego – dopiero mikroimplanty na to pozwalają.
Zabieg umieszczenia miniśruby jest stosunkowo mało inwazyjny i niebolesny. Oczywiście okolica wprowadzenia jest znieczulana dla komfortu pacjenta.
Ilość i miejsce wkręcenia miniimplantu zależy od przypadku, może być potrzebny jeden lub kilka. Umieszczone mogą być w przedsionku, guzie szczęki lub na podniebieniu. Często za ich pomocą można osiągnąć rezultaty, jakie byłyby wcześniej możliwe tylko zabiegiem operacyjnym. Ortodonci w  Krakowie otrzymali tym samym całkiem nowe, ogromnie przydatne narzędzie zwiększające skuteczność leczenia.

Jakie są ceny leczenia ortodontycznego ?

Cena aparatu ortodontycznego w Krakowie zależy od jego rodzaju i materiału, z którego jest wykonany. Pamiętajmy, że do ceny aparatu należy doliczyć koszty wizyt kontrolnych. Wizyty kontrolne zależą od rodzaju aparatu ortodontycznego i etapu leczenia. Są konieczne, ponieważ ustawienie aparatu i siłę nacisku należy dopasowywać na podstawie zmian zachodzących w czasie. Zwykle wizyty odbywają się co 4, 6 lub 8 tygodni. Liczba wizyt zależy od czasu leczenia. Jeżeli plan zakłada 18 miesięcy, można obliczyć przybliżoną liczbę wizyt. Ostatnia składowa leczenia ortodontycznego to retencja, czyli aparaty służące do utrzymania efektu leczenia ortodontycznego, noszone zgodnie z zaleceniem lekarza ortodonty. Zobacz więcej w cenniku >>

hero