Oferta

Protetyka

Piękny, estetyczny uśmiech jest najlepszą wizytówką każdego z nas, a współczesna protetyka stomatologiczna pomaga w jego osiągnięciu.

Połączenie doświadczenia, pasji, wiedzy oraz najnowocześniejszych i najlepszych technologii gwarantuje sukces. Z definicji, protetyka jest działem stomatologii poświęconym odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych i estetycznych po utracie zębów naturalnych lub po ich masywnym uszkodzeniu. Protetyka stomatologiczna to poprawa estetyki uśmiechu, przywrócenie funkcjonalności uzębienia, jakości i komfortu a w konsekwencji radości życia i pewności siebie. W Centrum Stomatologii CDC wykonujemy odbudowy na zębach własnych pacjenta oraz na implantach zębów.

Rodzaje uzupełnień protetycznych

Uzupełnienia protetyczne mogą być ruchome lub stałe. Do ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe i protezy szkieletowe, również te na implantach. Do stałych m.in.: nakłady protetyczne, korony zębowe, mosty protetyczne, licówki oraz prace wykonywane na implantach zębowych.

Jak wygląda leczenie protetyczne?

Kompleksowe leczenie w Centrum Stomatologii CDC przeprowadzane jest z dbałością o najmniejszy detal.

Każdorazowo przeprowadzamy dokładną diagnostykę, która pozwala uwzględnić w planie leczenia każdego z naszych pacjentów rozwiązania dostosowane do jego potrzeb i oczekiwanego efektu. Leczenie protetyczne rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej, podczas której diagnozowane są wszelkie potrzeby lecznicze danego pacjenta oraz poruszana jest kwestia jego oczekiwań. Efektem jest stworzenie indywidualnego planu leczenia. Kierujemy się zasadą: minimum ingerencji, maksimum efektu, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Ilość wizyt w gabinecie stomatologicznym Kraków jest dostosowana do rodzaju i skali przeprowadzanego leczenia protetycznego. Przykładowo wykonanie korony zęba, czy licówki może wymagać jedynie dwóch wizyt w gabinecie stomatologicznym, w odstępie kilku dni.

Korzyści leczenia protetycznego

Dzięki leczeniu protetycznemu możemy zniwelować wszelkie defekty estetyczne zębów, które przeszkadzają naszym pacjentom tj. kształt zębów, ich kolor, w pewnych granicach również pozycję.

Centrum Stomatologii CDC współpracuje z najlepszymi, renomowanymi pracowniami techniki dentystycznej. Wykorzystujemy najwyższej jakości materiały, a doświadczeni i pełni pasji lekarze dokładają starań, aby każda wykonana praca protetyczna była w pełni funkcjonalna, trwała i mistrzowsko estetyczna.

Protetyka stomatologiczna Kraków cennik

W proces powstania efektu leczenia protetycznego zaangażowanych jest wiele osób, gdyż oprócz lekarza dentysty wraz z zespołem pomocniczym, niezbędna jest współpraca z pracownią techniki dentystycznej.  Ceny prac protetycznych stałych rozpoczynają się w Centrum Stomatologii CDC w Krakowie od 1200 zł za koronę metalowo-porcelanową. Więcej informacji na znajduje się w cenniku >>

hero