Oferta

Proteza szkieletowa

Mosty protetyczne stanowią skuteczny sposób na uzupełnienie brakującego zębalub kilku luk w łuku zębowym, umożliwiając tym samym uzyskanie wymarzonego uśmiechu. Nasze centrum stomatologiczne specjalizuje się w przeprowadzenie tego typu zabiegu, który jest bezbolesny dla pacjenta, za to przynosi doskonałe efekty wizualne. Jakie rozróżnia się rodzaje mostów protetycznych oraz jaki jest kosztposzczególnych uzupełnień protetycznych?

Mosty protetyczne – rodzaje

Branża stomatologiczna oferuje kilka rodzajów mostów protetycznych, wyróżnianych przede wszystkim ze względu na materiał użyty do ich produkcji. Są to głównie mosty ceramiczne(na podbudowie metalowej, najczęściej chromowo-kobaltowej lub na podbudowie z tlenku cyrkonu), pełnoceramiczne oraz kompozytowe.

Te pierwsze charakteryzuje fakt, że są wykonane na podbudowie metalowej (ze stali nieszlachetnej lub złota), z kolei pełnoceramiczne nie mają metalowej podbudowy. Ostatnie z nich, zbudowane najczęściej z akrylu, stosowane są jako rozwiązanie tymczasowe.budowie z tlenku cyrkonu a koronami pełnoceramicznymi typu Emax. W ofercie protetyki stomatologicznej znajduje się także szeroki wybór licówek ceramicznych.

Mosty protetyczne – jaka cena?

Ceny na rynku znacznie się wahają, jednak warto zaznaczyć, że zawsze idą one w parzez jakością. Rozbieżności te są uzależnione od liczby zastosowanych koron protetycznych,tzw. punktów. W przypadku ubytku jednego zęba, mamy do czynienia z mostem trzypunktowym, gdyż budują go dwie korony na zębach filarowych, które przedzielone są koroną, imitującą ząb w luce. W przypadku braku np. dwóch zębów konieczne będzie zastosowanie mostu czteropunktowego. Oprócz liczby punktów, istotny czynnik cenowy stanowi materiał z którego wykonana jest korona. Zatem co jeszcze wpływa na cenę mostów protetycznych?

Cena poszczególnych punktów jest uzależniona od wykorzystanego do produkcji kruszca. Najtrwalszym, ale zarazem najdroższym rozwiązaniem jest most wykonany z materiału pełnoceramicznego. Jego właściwości przypominają zwykły ząb, dlatego wyglądają bardzo naturalnie pośród reszty uzębienia.

Mosty protetyczne – opinie

Niekwestionowaną zaletą mostów protetycznych jest sposób w jaki są dopasowane do jamy ustnej i pozostałego uzębienia. Dzięki temu, że są one rozwiązaniem stałym, stwarzają korzystne warunki fizjologiczne, czyli takie, które są zbliżone do warunków naturalnych. Dodatkowo, według opinii użytkowników mostów protetycznych, są to rozwiązania wygodneze względu na brak elementów ruchomych, gdzie całość przypomina prawdziwe uzębienie – co zapewnia komfort użytkowania przy spożywaniu posiłków i uśmiechaniu się (prawidłowo wykonany most niczym nie wyróżnia się od pozostałych zębów).

Problemy z wymową, czy drapanie, bądź uczucie dyskomfortu nie stanowią problemu podczas jego użytkowania. Wadą zastosowania takiego rozwiązania jest fakt, że podczas zakładania mostów konieczne jest oszlifowanie zębów filarowych oraz utratę znacznej ich części.

Jednak wszędzie tam, gdzie warunki kliniczne stwarzają możliwość użycia mostów protetycznych, są one chętnie wykorzystywane, gdyż stanowią najlepsze rozwiązanie z możliwych, biorąc pod uwagę relatywnie niską cenę oraz poczucie komfortu w trakcie użytkowania.

hero