|PROTEZA SZKIELETOWA

Proteza szkieletowa to prosty i skuteczny sposób na uzupełnienie ubytków zębowych w jamie ustnej. Protetycy wstawiają protezy zębowe, które mają uzupełnić ubytki i odtworzyć zniszczone oraz utracone zęby. Stosowanie protez szkieletowych to wygodny i sprawdzony sposób uzupełniania braków w jamie ustnej. Pamiętaj, że ubytki są niebezpieczne i mogą powodować zaburzenia układu pokarmowego. Protezy szkieletowe zakładane w naszym Centrum Stomatologii to pierwszy krok do pełnego i pięknego zgryzu.

Czym wyróżnia się proteza szkieletowa na zatrzaskach?

Jeżeli zależy Ci na dyskrecji i nie chcesz, aby metalowe klamry były widoczne - wybierz protezę szkieletową na zatrzaskach. Zatrzaski, zamki, zasuwy - to dzięki nim proteza jest stabilna oraz unika się wykonania różnego rodzaju klamer lub cierni. Protetycy z naszego Centrum Stomatologii najpierw wraz z technikiem dentystycznym planują/projektują „zasięg/wygląd” takiej protezy. Po zaakceptowaniu konstrukcji przez Pacjenta przystępuje się do odpowiedniego przygotowania zębów. Następnie pobiera się wyciski, dzięki którym w pracowni protetycznej powstaje metalowy szkielet protezy oraz korony z tzw. elementami precyzyjnymi (zatrzaski, zasuwy, itp.).

Kolejne wizyty służą wszelkiego rodzajom korektom, ustalaniu wysokości zwarcia i kontrolom. Na ostatniej wizycie cementuje się korony na zęby tzw. filarowe oraz oddaje idealnie wykonaną protezę szkieletową.

Popularny wybór - proteza szkieletowa acetalowa

W ostatnich latach to protezy szkieletowe acetalowe cieszą się największą popularnością wśród metod uzupełniania ubytków zębowych. Wykonane są z materiału termoplastycznego odpornego na zginanie. Wyposażone są w klamry mocowane na zęby, ale nie są wykonane z twardego materiału, a z acetalu. To półelastyczny materiał, który świetnie dopasowuje się do kształtu jamy ustnej. Protezy szkieletowe acetalowe słyną z szerokiej gamy kolorystyki. Tym samym można wybrać białe klamry, które maskują ich obecność.

Proteza szkieletowa bezklamrowa - zalety

Nasze Centrum Stomatologii wychodzi naprzeciw wymaganiom klienta i oferuje niewidoczne protezy szkieletowe bezklamrowe. Główną ich zaletą jest to, że nie posiadają widocznych metalowych klamer na przednim odcinku uzębienia, a utrzymanie go jest zapewnione dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju zatrzasków, zamków, zasuw lub teleskopów. Najpierw protetycy szlifują zęby filarowe i zakładają elementy retencyjne. Po tym mocuje się na stałe korony ze stali lub metali szlachetnych, na które nakładana jest proteza szkieletowa bezklamrowa. Wykorzystuje się tu system "podwójnych koron"- pierwsze metalowe cementowane na zęby i drugie estetyczne w kolorze zębów, połączone z protezą szkieletową.

Uzupełnienie uzębienia w żuchwie? Tylko proteza szkieletowa na zasuwach!

Bardzo popularnym wyborem uzupełnienia dolnej części jamy ustnej jest proteza szkieletowa na zasuwach. Pomimo, że haczyki od protez znajdują się na przedniej stronie zębów, to dolna warga je przysłania. Najpierw należy oszlifować dany ząb, a potem założy koronę z zasuwami. Nasze Centrum Stomatologii stosuje najlepsze metody, dzięki czemu zakładanie protezy jest bezbolesne, a jama ustna wygląda estetycznie.