Stomatologia estetyczna: zabiegi, które poprawią wygląd Twoich zębów

Zdrowe, zadbane, śnieżnobiałe zęby to nie tylko kwestia zdrowia — dodają nam pewności siebie, poprawiają wygląd twarzy i odejmują lat. W tym, jak wyglądają nasze zęby, olbrzymią rolę odgrywają geny, ważny jest także stan zgryzu i uzębienia, przebyte zabiegi i choroby. Na szczęście — nowoczesna stomatologia estetyczna potrafi dziś zdziałać cuda: z pomocą profesjonalisty piękny uśmiech może uzyskać każdy z nas!

Ty też możesz mieć hollywoodzki uśmiech

Stomatologia zajmuje się leczeniem zębów. Podtypem stomatologii jest zaś stomatologia estetyczna, która skupia się na zabiegach mających na celu poprawę wyglądu i estetyki naszego uzębienia. To stosunkowo młoda dziedzina, która staje się jednak coraz popularniejsza: nic w tym dziwnego, ładne zęby przez wielu są uważane za wizytówkę człowieka.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi stomatologii estetycznej? Odpowiedź jest prosta — dla wszystkich! Jeśli wygląd naszych zębów nie do końca spełnia nasze oczekiwania, specjaliści z pewnością znajdą na to sposób. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej świetnie sprawdzają się nie tylko w przypadkach drobnych niedogodności — pomogą również odzyskać piękny uśmiech osobom, u których występują rozległe problemy estetyczne, problemy i ubytki w uzębieniu.
Pierwszym etapem poprawy wyglądu naszych zębów jest zawsze ich wyleczenie: stomatolog podczas pierwszej wizyty omawia z pacjentem występujące w jamie ustnej problemy i to, jaki efekt pacjent chciałby osiągnąć. Następnie ustalany jest plan działania. Najpierw trzeba pozbyć się próchnicy, zlikwidować ubytki, a w razie konieczności — przeprowadzić inne zabiegi.

Najczęściej przeprowadzane zabiegi dotyczą kształtu i barwy zębów: pacjenci przychodzą do gabinetów stomatologii estetycznej, chcąc wybielić zęby lub skorygować ich wygląd za pomocą licówek. W gabinetach wykonuje się również zabiegi protetyczne.

Licówki sprawią, że będziesz uśmiechać się więcej!

Czym właściwie są licówki? To bardzo cienkie płatki, wykonane z materiału ceramicznego lub kompozytowego. Dzięki umieszczeniu ich na przedniej powierzchni zębów, można poprawić ich kolor i kształt, a także sprawić, że wszystkie zęby będą równe. Licówki pozwalają skorygować takie defekty, jak:

  • Diastema (przerwa między jedynkami)
  • Starte lub ukruszone brzegi zębów — na przykład po urazach
  • Nierówne zęby
  • Nieestetycznie wyglądające wypełnienia na powierzchni zębów
  • Przebarwione zęby
  • Uogólniona erozja zęba

Licówki dają spektakularny efekt estetyczny — to właśnie dlatego są tak popularne wśród znanych osób, aktorów i celebrytów. Są trwałe, nie wymagają dużej redukcji tkanki zęba przed mocowaniem (w przeciwieństwie do koron), a w przypadku naprawdę niewielkich niedoskonałości możliwe jest całkowite uniknięcie szlifowania zębów. Do przeprowadzenia zabiegu wystarczają zazwyczaj dwie wizyty: na pierwszej z nich stomatolog ocenia stan uzębienia, przygotowuje zęby do założenia licówek i pobiera wycisk, na drugiej licówki są już zakładane. Zakładanie licówek nie boli, a zęby są praktycznie od razu w pełni funkcjonalne.
Warto pamiętać o tym, że przed założeniem licówek zęby muszą zostać wyleczone. Należy także usunąć kamień nazębny, a jeśli zależy nam na białych zębach, a nasze naturalne takie nie są — przeprowadzić wybielanie jeszcze przed założeniem licówek. Dzięki temu będzie można dobrze dobrać je do nowego, jaśniejszego odcienia.

Ile kosztują licówki?

Licówka ceramiczna w Cracow Dental Centre kosztuje 1800 zł.

Żółte zęby? To już przeszłość!

Niewiele osób ma przywilej posiadania naturalnych, białych zębów. Zdecydowana większość z nas posiada barwę kości słoniowej, z odcieniem żółci lub lekko szarą. W dodatku — na kolor zębów wpływają nasze codzienne nawyki (kawa, herbata, papierosy), choroby, zabiegi i przyjmowane leki. Nie oznacza to jednak, że białe zęby są czymś nieosiągalnym: dzięki nowoczesnym technikom wybielania zębów u dentysty, możemy spodziewać się naprawdę spektakularnych efektów.

Wybielanie metodą nakładkową – polega na tym, że w gabinecie stomatolog pobiera od pacjenta wyciski, a na ich podstawie przygotowuje indywidualnie dopasowane nakładki. Później, już w domu, pacjent samodzielnie wypełnia nakładki środkiem wybielającym i umieszcza je na zębach: dzięki dokładnemu przyleganiu do ich powierzchni, efekt jest równomierny i szybko zauważalny.

Wybielanie przy użyciu lampy — umożliwia uzyskanie efektu bielszych zębów praktycznie natychmiast: jeden zabieg, trwający do 2 godzin, może wybielić zęby nawet o kilka odcieni! Na zęby nakładany jest chemiczny środek, którego utleniające działanie, w połączeniu ze światłem specjalnej lampy, zmienia kolor naszych zębów na jaśniejszy.

W krakowskim CDC Stomatologia ceny wybierania wahają się od 900 do 1500 zł w zależności od wybranej metody.

Dzięki nowoczesnej stomatologii estetycznej piękny, biały uśmiech staje się czymś dostępnym dla każdego. Każdy z nas chciałby cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem: warto o to zadbać, by poprawić swoje samopoczucie, podnieść pewność siebie i jeszcze bardziej polubić swoje odbicie w lustrze.

CZYTAJ TAKŻE: Wybielanie zębów: jaka metoda najlepsza? >>>

Komentarze (0)

Zostaw komentarz