|WYBIELANIE ZĘBÓW

Piękne zęby to piękny uśmiech, piękny uśmiech to większa pewność siebie.

Sprawdź cennik

 

Marzysz o białym uśmiechu?

Obecnie profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest najbardziej popularnym zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej.

Nasze zęby z czasem zaczynają się przebarwiać, jest to wynik spożywania barwiącego jedzenia, picia czarnej kawy, mocnej herbaty, jak również palenia papierosów. Codzienna higiena jamy ustnej pozwala usunąć jedynie część przebarwień powierzchniowych na szkliwie. Te które przeniknęły głębiej w strukturę zęba w tradycyjny sposób są trudne do usunięcia. Stosowanie na co dzień wybielających past do zębów o wysokim współczynniku RDA nie jest rekomendowane przez stomatologów, z uwagi na fakt mechanicznego ścierania powierzchni zębów.

Bezpieczne wybielanie zębów powinno zatem odbywać się pod nadzorem lekarza dentysty.

Jakie są wskazania do zabiegu wybielania zębów?

 1. Względy estetyczne – chęć rozjaśnienia zębów.
 2. Usunięcie przebarwień na zębach, które pojawiają się wraz z wiekiem. 
 3. Wybielanie martwych, ciemnych i przebarwionych zębów.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu wybielania zębów?

Z zabiegu wybielania zębów zrezygnować powinny:

 1. osoby, które nie ukończyły 16 roku życia,
 2. osoby, które mają niewyleczone ubytki próchnicowe,
 3. osoby ze stanem zapalnym dziąseł,
 4. kobiety będące w ciąży, bądź karmiące,
 5. osoby z bardzo dużą nadwrażliwością zębów,
 6. osoby chore na epilepsję bądź chorobę Parkinsona,
 7. osoby, które mają alergię na utleniacze, glicerynę oraz żywicę poliakrylową
 8. osoby, które mają dużą ilość wypełnień, koron, mostów lub licówek w zębach przednich.

UWAGA!

Uzupełnienia protetyczne takie jak: korony, mosty, licówki oraz wypełnienia kompozytowe podczas zabiegu nie ulegają wybieleniu.

Jak zęby powinny być przygotowane do zabiegu wybielania?

Przed zabiegiem wybielania zęby powinny być całkowicie zdrowe, tj. wyleczona próchnica, brak chorób przyzębia, jak również powinny zostać profilaktycznie oczyszczone z płytki nazębnej, kamienia oraz osadu.

                   

        Centrum Stomatologii CDC oferuje:

 

Natychmiastowe wybielanie zębów z użyciem lampy BEYOND

Na czym polega zabieg?

Wybielanie natychmiastowe zębów z użyciem lampy BEYOND jest to zabieg polegający na aplikacji specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, który aktywowany jest przez światło akcelatora. Żel wybielający utlenia przebarwienia znajdujące się w strukturze zębów. Czas utleniania trwa od 25 do 45 min. Podczas zabiegu wybielania zębów wykorzystuje się światło niebieskie o odpowiedniej częstotliwości, co daje gwarancję wyeliminowania szkodliwego światła podczerwonego i nadfioletowego.

Zabieg jest bezpieczny, efektem jest mniejsza chłonność na czynniki barwiące.

Efekt utrzymuje się ok. 2-3 lata.

Jakie są poszczególne etapy wybielania zębów lampą BEYOND?

 1. Badanie wstępne weryfikujące brak przeciwwskazań do zabiegu.
 2. Przedyskutowanie z pacjentem jego oczekiwań i ustalenie koloru zębów przed zabiegiem.
 3. Założenie pacjentowi okularów ochronnych oraz specjalnego rozwieraka wewnątrzustnego.
 4. Zabezpieczenie dziąseł płynnym koferdamem, który jest utwardzany lampą polimeryzacyjną.
 5. Nałożenie żelu wybielającego - naświetlenie skierowane na zęby przy użyciu lampy BEYOND (czas trwania cyklu ok. 15 min) - usunięcie żelu wybielającego z powierzchni zębów – czynności te powtarzamy 3-krotnie.
 6. Po ostatnim cyklu usuwany jest żel wybielający oraz płynny koferdam.
 7. Po zakończonym zabiegu wybielania celem ustalenia efektu określany jest osiągnięty kolor.
 8. Przekazanie pacjentowi pozabiegowych zaleceń.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po każdym zabiegu wybielania zębów z użyciem lampy BEYOND należy przez około 7 dni zachować tzw. „białą dietę”. Przez pierwsze dwie godziny po zabiegu nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Przez dobę po zabiegu należy unikać spożywania bardzo gorących i bardzo zimnych pokarmów i napojów, z uwagi na fakt możliwości pojawienia się przejściowej nadwrażliwości pozabiegowej. Przez 7 dni od zabiegu wybielania, celem utrwalenia jego efektu należy unikać barwiących pokarmów, napojów (np. kawy, herbaty – w tym również białej i zielonej, ciemnych soków, coli, czerwonego wina, buraków, szpinaku, jagód, przyprawy curry, kurkumy, preparatów żelaza, węgla aktywnego, itp.) oraz należy unikać palenia tytoniu (przynajmniej przez pierwsze dwie doby od zabiegu – w znacznym stopniu może przebarwić wybielone zęby).

Szkliwo zębów w tym czasie jest częściowo odwodnione i tym samym szczególnie narażone na wchłanianie wszelkich barwników. Kolor zębów będzie się stabilizował przez 14 dni od zabiegu.

 

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie zębów metodą nakładkową odbywa się w domu przy użyciu specjalnych nakładek wybielających.

W pierwszym kroku lekarz dentysta pobiera od pacjenta wycisk celem wykonania indywidualnych nakładek (szyn). Po oddaniu przez pracownię techniki dentystycznej gotowych nakładek, lekarz dentysta ostatecznie dopasowuje je i przekazuje pacjentowi wraz ze strzykawkami z żelem wybielającym. Pacjent zostaje poinformowany jak należy preparat aplikować do nakładek i na jaki czas je zakładać. Zazwyczaj kuracja trwa od 5 dni do 2 tygodni i polega ona na zakładaniu nakładki z żelem wybielającym na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. Ważną kwestią jest, aby pacjent w trakcie wybielania metodą nakładkową, jak również ok. 3 dni po stosował „białą dietę” (czyt. zalecenia w przypadku wybielania natychmiastowego z użyciem lampy BEYOND).

Efekt wybielania utrzymuje się przez kilka lat.

 

Wybielanie zębów leczonych kanałowo

Zabieg wybielania zębów leczonych kanałowo polega na ponownym otwarciu i opracowaniu komory zęba a następnie w jej wnętrzu umieszczeniu przez lekarza stężonego środka wybielającego na okres ok. 3-5 dni. Po zakończeniu wybielania zastępuje się opatrunek tymczasowy tradycyjnym wypełnieniem kompozytowym.

Wybielanie zębów - cennik

Wybielanie natychmiastowe lampą Beyond (górna + dół)900 zł Umów się na zabieg:
Pokaż numer