Oferta

Endodoncja Kraków

Leczenie kanałowe to metoda leczenia nieodwracalnych chorób miazgi zęba. Polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba, oczyszczeniu ich, zdezynfekowaniu i szczelnym wypełnieniu odpowiednim materiałem.

Centrum Stomatologii CDC dysponuje zespołem doświadczonych lekarzy oraz paletą najnowocześniejszych środków pozwalających przeprowadzić leczenie kanałowe zgodnie ze światowymi standardami.

Kanały korzeniowe opracowywane są maszynowo (tzn. za pomocą narzędzi rotacyjnych) oraz wypełniane metodą termiczną (tzn. płynną gutaperką na ciepło). Gwarantuje to maksymalny poziom szczelności, a co za tym idzie, zwiększenie powodzenia leczenia kanałowego.

Każdy ząb leczony kanałowo jest odizolowany od środowiska jamy ustnej za pomocą koferdamu.

Lekarz endodonta przy użyciu mikroskopu zabiegowego jest w stanie z zegarmistrzowską precyzją ocenić szczegóły anatomii systemu korzeniowego, co gwarantuje większą skuteczność leczenia. W wielu przypadkach umożliwia się tym samym wyleczenie zębów wcześniej kwalifikowanych do usunięcia. Wszystkim naszym pacjentom zapewniamy precyzyjną diagnostykę radiologiczną w tym tomograficzną na każdym etapie leczenia oraz komfortowe i bezbolesne przeprowadzenie zabiegu.

leczenie kanałowe Kraków

Czas trwania leczenia endodontycznego zależy w dużym stopniu od indywidualnej budowy anatomicznej systemu kanałowego zęba oraz od tego, czy jest to leczenie pierwotne czy wtórne. Naszym standardem jest leczenie jednowizytowe. Leczenie kanałowe w CDC przeprowadzane jest według najnowszych światowych standardów i za pomocą najbardziej zaawansowanego sprzętu stomatologicznego.

Leczenie kanałowe wymaga późniejszej kontroli radiologicznej.

Pierwsza kontrola powinna być wykonana po 6-12 miesiącach od zakończenia leczenia z uwzględnieniem wskazań lekarza.

Warto podkreślić, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania chorobom miazgi i tkanek okołowierzchołkowych prowadzących do leczenia kanałowego są regularne przeglądy stomatologiczne z nieodzowną diagnostyką radiologiczną.

Leczenie kanałowe zęba, Kraków, cena.

Obecnie leczenie kanałowe najczęściej odbywa się na jednej wizycie. W rzadkich przypadkach np. ze względu na toczący się stan zapalny, takie leczenie lekarz może rozłożyć na dwie wizyty. W Centrum Stomatologii CDC w Krakowie leczenie endodontyczne, każdorazowo odbywa się w znieczuleniu miejscowym, ząb jest odseparowany specjalną gumą zwaną koferdamem, zawsze lekarz ma do dyspozycji innowacyjny mikroskop zabiegowy oraz zapewniający dokładność system termicznego wypełniania kanałów korzeniowych. Po zakończonym leczeniu przeprowadzane jest kontrolne badanie rentgenowskie.

W Centrum Stomatologii CDC w Krakowie leczmy według rekomendacji światowych towarzystw endodontycznych, dlatego powyższe specjalistyczne składowe będąc dla nas standardem, nie generują dodatkowych opłat.

Ceny leczenia kanałowego rozpoczynają się już od 650 zł. Sprawdź więcej w cenniku.

hero