|LICÓWKI

Licówki stanowią skuteczny sposób na uzyskanie estetycznego uśmiechu, który stanowi podstawę w budowaniu dobrego wizerunku i pewności siebie. Nasze centrum stomatologiczne zapewnia korektę uzębienia, bez konieczności przeprowadzania długotrwałego leczenia. Kiedy i dlaczego warto pomyśleć o założeniu licówek na zęby?

Licówki na zęby - dlaczego warto o nich pomyśleć?

Zabieg ten polega na przyklejeniu cienkich płatków z przodu zębów, aby nadać im estetyczny wygląd. Do jego niekwestionowanych zalet należy oczywiście jego czas trwania, bowiem uzyskanie pięknego uśmiechu za pomocą licówek jest w wielu przypadkach możliwe już w trakcie jednej wizyty. Mowa oczywiście o licówkach kompozytowych wykonywanych bezpośrednio przez lekarza stomatologa. Z kolei licówki ceramiczne wymagają odpowiedniego przygotowania zębów, pobrania wycisków i przesłania ich do laboratorium protetycznego, gdzie zostaną one wykonane. W naszym centrum stomatologicznym każdy zabieg poprzedzony jest odpowiednią konsultacją i szczegółowym omówieniem zabiegu z pacjentem.

Kolejną korzyścią, która przemawia za założeniem licówek na zęby jest fakt, iż zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Licówki można wykonać u osób w szerokim przedziale wiekowym.

Licówki - skuteczny sposób na krzywe zęby

Założenie licówek potrafi skutecznie korygować barwę, wielkość i kształt zębów, których mało estetyczny wygląd może być spowodowany przez rozmaite czynniki m.in. trwałe przebarwienia, wynikające z brania leków czy uszkodzenia mechaniczne, spowodowane w wyniku urazu pęknięcia. W ostatnim czasie wiele osób zastanawia się, czy licówki sprawdzą się na krzywe zęby, zamiast długotrwałego noszenia aparatu ortodontycznego.

Zabieg ten może skorygować skrzywienie zębów, ale tylko w przypadku, gdy jest ono nieznaczne, w związku z czym konieczne okaże się konsultacja ze stomatologiem. Zastąpienie aparatu licówkami możliwe jest tylko w niektórych przypadkach (najczęściej przedniego uzębienia), bowiem krzywe zęby mogą silnie oddziaływać na sąsiednie, a tym samym założenie płatków stwarzałoby duże ryzyko.

Licówki kompozytowe czy licówki porcelanowe?

Ze względu na rodzaj materiału z którego zostały wykonane płytki, mogą one dzielić się na kilka rodzajów, przy czym do najpopularniejszych metod korygowania uśmiechu należą licówki kompozytowe i licówki porcelanowe. Pierwsze z nich składają się z kilku komponentów, które wykazują rozmaite właściwości, a przy odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć pacjentowi kilka lat. Ich największą zaletą jest krótki czas wykonania, wysoka plastyczność oraz stosunkowo niska cena. Licówki porcelanowe, pomimo tego, że są bardzo cienkie (o,5 mm), są trwalszym rozwiązaniem niż kompozytowe, poza tym odznaczają się naturalnym, estetycznym wyglądem. Stwarzają duże możliwości w dobraniu koloru, który będzie odpowiadał pozostałym zębom oraz odznaczają się niezwykłą odpornością na osadzanie się kamienia nazębnego czy powstawania przebarwień, bowiem porcelana z której są wykonane nie przebarwia się.

Licówki - cennik

Koszt tego typu korekty uzębienia jest uzależniony od kilku czynników, przede wszystkim od rodzaju materiału, z którego zostały wykonane licówki. Cennik zabiegu obejmują zazwyczaj: od 600 do 1700 zł za płytkę porcelanową oraz od 200 do 400 zł za kompozytową. Cena zależy od rodzaju licówek, materiału oraz od technologii ich wykonania.

Licówki - opinie klientów

Licówki w opinii klientów naszego centrum stomatologicznego stanowią bezbolesny, ale przede wszystkim skuteczny sposób na uzyskanie wymarzonego uśmiechu. Efekty tego zabiegu są widoczne na licznych zdjęciach pacjentów z przed i po jego dokonaniu.