Oferta

Sedoanalgezja

Sedoanalgezja wykonywana jest przez lekarza anestezjologa i jest metodą farmakologicznego uspokojenia pacjenta poprzez dożylne podanie odpowiednich leków.

Dzięki zastosowaniu tej metody pacjent uzyskuje stan ogólnego rozluźnienia i uspokojenia – zlikwidowany zostaje jego stres i niepokój. Dla większego komfortu, bardziej wrażliwych pacjentów, oferujemy przeprowadzenie zabiegów stomatologicznych w sedoanalgezji.

sedoanalgezja kraków

Wskazania do wykonania sedoanalgezji to:

     1. niski próg bólu,

     2. nadwrażliwość zębów,

     3. silny odruch wymiotny,

     4. nadmierna reakcja ruchowa w trakcie procedur stomatologicznych,

     5. dentofobia.

Dawki stosowanych podczas zabiegu leków dostosowywane są do potrzeb pacjenta i etapu/rodzaju przeprowadzanego zabiegu.

Sedoanalgezja – przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem zalecane jest wykonanie badań dodatkowych: morfologia, stężenie elektrolitów (sód, potas), stężenie glikemii, parametry krzepnięcia. Pacjent powinien poinformować lekarza anestezjologa o współistniejących schorzeniach i przyjmowanych lekach. W dniu zabiegu pacjent pozostaje na czczo, tzn. ostatni posiłek sześć godzin przed zabiegiem, ostatni płyn cztery godziny przed zabiegiem. Po zabiegu pacjent pozostaje pod obserwacją 15-30 minut w zależności od decyzji anestezjologa. Może opuścić gabinet w obecności osoby towarzyszącej. Po zabiegu nie należy prowadzić pojazdów ani spożywać alkoholu. Więcej informacji w cenniku >>

hero