|STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Piękny uśmiech jest niewątpliwie wartością dodaną nas samych. Estetyczne uzębienie dodaje nam pewności siebie, przełamuje bariery interpersonalne, dlatego tak ważne jest osiągnięcie pełnego porozumienie pomiędzy pacjentem oraz jego lekarzem prowadzącym.

 

Stomatologia estetyczna – wygląd i zdrowie w jednym

 

Stomatologia estetyczna to wybielanie, wypełnienia kompozytowe, to pełen zakres uzupełnień protetycznych, zwłaszcza wykonanie licówek ceramicznych, ale jest to również leczenie ortodontyczne. Aby uzyskać pożądany efekt estetyczny, należy zatem pamiętać o tym, iż stomatologia estetyczna jest składową wielu dziedzin stomatologicznych, takich jak stomatologia zachowawcza, protetyka, ortodoncja czy implantologia. W Centrum Stomatologii CDC lekarz prowadzący po wizycie konsultacyjnej, diagnostyce i rozmowie z pacjentem na temat jego oczekiwań estetycznych tworzy kompleksowy plan leczenia, który zawiera najbardziej korzystne rozwiązania dla estetyki i funkcjonalności uśmiechu pacjenta, uwzględniając przede wszystkim aspekt zdrowotny.

Oferta Centrum Stomatologii CDC umożliwia naszym pacjentom całkowitą przemianę uśmiechu. Każdy zabieg wykonywany w naszych gabinetach jest wykonywany z należytą starannością, jak również z uwzględnieniem najwyższych standardów obowiązujących w stomatologii estetycznej, oraz najwyższej jakości materiałów stomatologicznych. Tak aby pacjent czuł się podczas zabiegu komfortowo a efekt estetyczny w pełni spełniał jego oczekiwania, a nawet je przewyższał.

stomatologia estetyczna kraków

przed zabiegiem
stomatologia estetyczna - zabiegipo  zabiegu

 

Zabieg wybielania w stomatologii estetycznej

 

Zabieg wybielania zębów wykonuje się u pacjentów, którzy pragną jedynie rozjaśnić kolor swoich naturalnych zębów. Nie mają zastrzeżeń co do ich kształtu, pozycji w łuku, zęby ich są zdrowe i nie wymagają innych zabiegów stomatologicznych. Forma wybielania zębów jest indywidualnie dobierana podczas wizyty konsultacyjnej z lekarzem. Do dyspozycji dla naszych pacjentów w ofercie stomatologii estetycznej posiadamy wybielanie gabinetowe oraz nakładkowe do stosowania w warunkach domowych, natomiast bardzo istotną kwestią jest stosowanie się ściśle do zaleceń lekarza bądź dyplomowanej higienistki stomatologicznej, wykonującej zabieg.

W przypadku, gdy oczekiwania naszych pacjentów nie ograniczają się jedynie do rozjaśnienia koloru zębów o kilka tonów, a do spektakularnego efektu zmiany zarówno koloru jak i kształtu zębów w naszej ofercie posiadamy pełen wachlarz licówek ceramicznych wykonywanych przez renomowane pracownie techniki dentystycznej w Polsce. Jest to również usługa zaliczana do szerokiego spektrum zabiegów z dziedziny stomatologii estetycznej. Licówki, jako cienkie „płatki” porcelany mocowane są na stałe na przedniej powierzchni zębów. Dzięki nim mamy możliwość znaczącej poprawy estetyki zębów przy minimalnej ingerencji w tkanki zębów. Zatuszują przebarwienia zębów, nieestetyczne wypełnienia, zamkną przysłowiowe „diastemy” pomiędzy zębami, wydłużą zęby własne pacjentów, zmienią ich kształt i kolor.

 

Stomatologia estetyczna w CDC – dbałość o szczegóły

 

W Centrum Stomatologii CDC wyznajemy zasadę, że każde leczenie w zakresie stomatologii estetycznej, wykonane u naszych pacjentów ma być nie tylko w pełni funkcjonalna ale także i maksymalnie estetyczne. Każde wykonane uzupełnienie protetyczne, wypełnienie nie powinno się odróżniać od koloru odbudowanego zęba, bo przecież estetyka to nie tylko kolor zęba ale również translucencja, fluorescencja, transparentność tkanek zęba, jego cechy charakterystyczne, takie jak przebarwienia, naturalne pęknięcia.