Oferta

Nakłady protetyczne

Nakłady protetyczne to uzupełnienia w zębach bocznych, będące świetną alternatywą dla klasycznych wypełnień kompozytowych.

Wypełniają lukę pomiędzy wypełnieniami kompozytowymi oraz koronami protetycznymi, gdzie ubytek tkanek zęba dla pierwszych jest już zbyt rozległy, natomiast w przypadku koron za mały. Materiałem, z którego najczęściej wykonuje się nakład protetyczny jest porcelana stomatologiczna. Nakłady, dają możliwość uzyskania znakomitej estetyki oraz pożądanej szczelności, a także odtworzenia punktu stycznego uniemożliwiającego uporczywe zaleganie resztek jedzenia między zębami.

To idealne rozwiązanie, gdy ceni się jakość, trwałość, estetykę oraz komfort użytkowania.
W perspektywie długofalowej są paradoksalnie rozwiązaniem bardziej ekonomicznym, gdyż zdecydowanie rzadziej zachodzi konieczność ich wymiany w przeciwieństwie do wypełnień z materiałów kompozytowych.

Jak wykonuje się nakłady?

Wykonanie nakładów jest bardzo podobne do scenariusza leczenia za pomocą koron zębowych. Różnica polega na tym, że nie szlifuje się korony zęba wokół jej obwodu, natomiast po usunięciu próchnicy, redukuje się wyłącznie podcienie zachowując maksymalnie dużą ilość tkanek własnych zęba.

Wykonanie nakładu protetycznego zęba wymaga około 2 wizyt w gabinecie stomatologicznym. Pierwsza wizyta polega na przygotowaniu zęba poprzez usunięcie próchnicy czy dotychczasowych wypełnień. Zabieg jest bezbolesny i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Następnie pobiera się wycisk lub skan przygotowanej korony zęba oraz wykonuje fotografie z doborem koloru i indywidualnych cech charakterystycznych, które stanowić będą podstawę do pracy technika dentystycznego.  Ostatnim elementem tego etapu jest wykonanie wypełnienia tymczasowego, tak by do następnej wizyty Pacjent mógł, zarówno pod kątem estetycznym, jak i biomechanicznym, funkcjonować jak dotychczas.

Po kilku dniach odbywa się kolejna wizyta, podczas której przy pełnej akceptacji wyglądu nakładu protetycznego odbywa się umieszczenie go na powierzchni zęba na stałe.

Cena nakładu protetycznego Kraków

Koszt wykonania nakładu protetycznego z indywidualnie charakteryzowanej porcelany stomatologicznej w Centrum Stomatologii CDC wynosi 1200 zł.

hero