Oferta

Stomatologia zachowawcza

W Centrum Stomatologii CDC wiemy, że precyzyjna i szybka diagnostyka pozwalana wczesne wykrycie ogniska próchnicy, dzięki czemu możemy zaproponować leczenie adekwatne do stadium zaawansowania zmiany.

Jeśli stopień zaawansowania przekroczy poziom możliwości regeneracyjnych, należy usunąć zainfekowaną tkankę (próchnicową) oraz wypełnić szczelnie i estetycznie powstały ubytek. Podstawową metodą rozpoznania próchnicy jest bezpośrednie badanie stomatologiczne, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lekarz dentysta może zlecić wykonanie zdjęcia rentgenowskiego.

Wypełnienie zęba polega na dokładnym usunięciu tkanek zmienionych próchnicowo i zastąpieniu ich przez materiał odtwórczy, którym współcześnie są kompozyty, uzupełnienia protetyczne typu nakład protetyczny (inlay, onlay, overlay) lub korona protetyczna.

Dzięki współpracy z Ivoclar Vivadent, jednego z najbardziej renomowanych producentów materiałów do odbudowy, możemy zapewnić naszym pacjentom gwarancję użycia materiałów kompozytowych najwyższej jakości.

Regularne wizyty kontrolne, wykonywanie diagnostycznych zdjęć rentgenowskich, profesjonalne zabiegi higienizacji oraz prawidłowa higiena jamy ustnej, czyli wszystko co mieści się w ramach stomatologii zachowawczej, zapewnią, że nasi pacjenci cieszyć się będą przez długie lata pięknym i zdrowym uśmiechem.

Cena wypełnień zębów w Krakowie

Leczenie zachowawcze, czyli usuwanie ubytków próchnicowych i uzupełnienie za pomocą wypełnień to procedury znane większości z nas. Ceny wypełnień kompozytowych w Centrum Stomatologii CDC w Krakowie rozpoczynają się już od 180 zł, natomiast w przypadku zębów z rozległymi ubytkami lub zębów po leczeniu kanałowym rekomendowanym trwałym i estetycznym rozwiązaniem są nakłady protetyczne w cenie  1200 zł. Sprawdź więcej w cenniku.

 

hero