Oferta

Korony zębowe i mosty protetyczne

W przypadku, gdy uzyskanie estetyki i funkcjonalności zęba nie może być wypracowane przy pomocy wypełnienia kompozytowego, nakładu czy też licówki, wtedy idealnym rozwiązaniem jest korona protetyczna.

Korona protetyczna to stałe uzupełnienie odtwarzające znaczny ubytek korony zęba, powstały na skutek rozległej próchnicy, po urazie bądź po leczeniu endodontycznym.
Ich zadaniem jest poprawa estetyki oraz przywrócenie prawidłowej funkcji zęba. Odtwarza ona naturalny, zdrowy wygląd zęba. Wykonana może być z różnych materiałów różniących się zastosowaniem ze względów na pożądane właściwości estetyczne i funkcjonalne. Wykorzystywane
są stopy różnych metali, tlenek cyrkonu oraz porcelana stomatologiczna. Niezależnie od rodzaju korony, cechą wspólną jest stały, niezmieniający się wygląd przez cały okres użytkowania.

W przypadku większej ilości braków zębowych, uzupełnić je możemy poprzez zastosowanie mostu protetycznego. Most protetyczny odtwarza brakujące zęby wykorzystując potencjał zębów sąsiednich jako filarów. Na zęby własne pacjenta, po odpowiednim ich przygotowaniu nakładane są korony protetyczne, natomiast brakujące uzębienie uzupełniane jest w formie przęsła.
Przęsło mostu stanowi zawieszona nad dziąsłem korona połączona z naturalnymi zębami.

Korony i mosty dentystyczne są stałymi uzupełnieniami protetycznymi, indywidualnie wykonywanymi dla każdego pacjenta służące poprawie estetyki i przywróceniu funkcji uszkodzonych
lub brakujących zębów. Korony protetyczne naturalnie wyglądające podnoszą Twoją pewność siebie oraz pozwolą Ci na powrót do komfortu z dawnych lat. Pewnego rodzaju alternatywą jest również wstawienie implantów. W CDC wykonywane są one we współpracy z cieszącą się wybitną opinią firmą Straumann.

Funkcja oraz wygląd łączą się ze sobą. Śmiej się, całuj, śpiewaj oraz jedz tak jak wcześniej – leczenie protetyczne na najwyższym poziomie pomoże Ci odzyskać jakość życia. Brakujące,
uszkodzone, przebarwione zęby mogą obniżać samoocenę i powodować niepewność. Wszystkie
te niedogodności wyeliminujemy.

Zdrowie jest Twoim bogactwem, a rozwiązania protetyczne oferowane w CDC zapewniają
Ci lepszą jakość życia, komfort, wygodę i zdrowie jamy ustnej.

hero